Lumera Lokalizovaná UV fototerapia DAAVLIN

 

 

Jednotka Lumera slúži na liečenie pomocou aplikácie bodového UV žiarenia o vysokej intenzite. Systém emituje uzkospektrálne UVB vlnové dĺžky žiarenia, poskytuje optimálnu fototerapeutickú liečbu postihnutých častí pokožky, pričom zdravá pokožka ostáva bez UV expozície. Preto jej využitie je predurčené na miesta vyžadujúce dlhodobé a intenzívne liečenie ohraničených častí kože, postihnutých nezdravou pokožkou. Ošetrujúci lekár má možnosť voľby medzi dvoma nástavcami:

Nástavce sú prepojené s jdnotkou pomocou optického ohybného vodiča. Intenzitu žiarenia je možné plynulo regulovať od 0 - 100%.

 

 

Technické parametre:

 

Napájacie napätie a frekvencia

220-230V, 50Hz
Výkon 200W
Aktívne UV spektrum 290-320 nm
Životnosť žiariča cca 500h
Rozmery jednotky 320x320x140 mm
Hmotnosť jednotky max.5 kg

 

 
 
  Bodový aplikátor
   
   
 
Nástavec na bodovú aplikáciu UV žiarenia, kde ochlpenie nie je prekážkou. Štandartne sú dodávané aj šabloný rôzneho tvaru, ktoré ešte účinejšie ochránia zdravú pokožku pred nežiadúcim UV žiarením.
  Hrebeň
   
   
 
LUMERA hrebeňový nástavec je vyrobený z svetlovodného vodiča až po konečné miesto ošetrenia a tým prispieva ku 100% využitiu potencialu žiariča. Hrebeňom sa ľahko dostanete na miesta kde je pokožka zarastená ochlpením a pre štandartneé žiariče a nástavce prakticky neprístupná.
 
Kalibračný meter
   
   
  Meter meria vyžiarený UV výkon za účelom kalkulácie potrebného času na účinnú liečbu.