SopranoICE Laserový systém pre trvalú epiláciu

 

Najmodernejší modulárny laserový systém pre trvalú a bezbolestnú laserovú epiláciu so Sweeping In-motion TM technológiou. Uvedená technológia umožňuje ešte lepšiu kontrolovanú homogénnu distribúciu energie počas trvania aplikačného pulzu. Aktívne chladenie zabezpečuje ICE TM technológia a vďaka nej je pacient a jeho ošetrovaná časť pokožky bez nebezpečia poranenia a virtuálne je pre pacienta zákrok bezbolestný. Samotný princíp HR technológie v tomto prípade je založený na aplikácií pulzu zloženého z dvoch kontinuálnych pulzov, z ktorých prvý slúži na predprípravu tkaniva a vlasovej folikuly a druhý krátky impulz svojou energiou zabezpečí zničenie vlasovej štruktúry bez poškodenia okolitého tkaniva. SopranoICE je použiteľné (vyhovuje) pre všetky typy pleti I - VI. Laserové hlavice podľa druhu vedia pracovať v rôznych režimoch:

HR – režim postupného okienkovania, prikladania hlavice a aplikácie pulzu,. Jeden pulz podľa druhu hlavice, môže dosiahnuť celkovú energiu až 120J/cm2.


SHR – in-motion režim, hlavica je v neustálom pohybe po ošetrovanom mieste, pričom opakovacia  frekvencia pulzov je nastaviteľná až do max 10Hz, energia jednotlivých pulzov je nastaviteľná a dosahuje až 20J/cm2. Taktiež je možnosť  v tomto režime nastaviť  „stack pulse“, teda aplikovanie niekoľkých pulzov (1 až 5) vo veľmi krátkom časovom slede, pričom hlavica ostáva pri ošetrení  na jednom mieste.

LB – In-motion, laser blanche, režim redukovaného výkonu lasera (podľa typu max 40J) a opakovacej frekvencie lúča 2Hz.

 

  • Virtuálne bezbolestné ošetrenie bez anestézie a ukľudňujúcich gélov.
  • Výmenné laserové nástavce.
  • Veľký 12” dotykový LCD displej.
  • Dokonalé chladenie.
  • Nástavec pre ťažie dostupné partie tela s malou plochou
  • Trvalá redukcia ochlpenia všetkých pigmentovaných chlpov na všetkých typoch pokožky vrátanie opálenej.
  • Sweeping In-motion technologia - najrýchlejšia a najúčinejšia forma odchlpenia.
  • Rýchlosť - Veľká 12x10 mm plocha a až 10 Hz frekvencia pulzov.
  • Jednoduchá obsluha.
  • Nízke náklady vzhľadom na žiadny spotrebný materiál.

Technická špecifikácia:

Zdroj žiarenia Laser dioda (continuous wave), NIR
Vlnová dľžka Záleží od voľby hlavice
Dľžka pulzu 3.3 - 200 ms
Plocha aplikátora Záleží od voľby hlavice
Frekvenciaopakovania pulzu až do 10 Hz v SHR móde
  už od 0,5 Hz v pulznom móde
Hustota energie Záleží od voľby nástavca
Napájanie 120/230 VAC, 20/10 A, 50/60 Hz
Rozmer 57 x 53 x 120 cm
Váha 50 kg
Chladenie Kkontaktné chladenie

 

Konzola zariadenia Soprano ICE

 

 

Hlavice:
   
  Nástavec:   Kompaktná hlavica "COMPACT 810nm"
Energia :   max 60 J  
Vlnová dľžka :   810 nm  
Opis :
  Štandartný , kompaktný nástavec s aplikačnou plochou 1,2cm2 – 12x10mm, v hlavici je priamo zabudovaný 810nm diódový laser, max výkon 60J/cm2, možnosť  prace v HR, SHR aj LB režime.  Elektrické chladenie aplikátora nástavca až do 4°C (nastaviteľné). Primárne je nástavec  predurčený najmä na vysoko efektívne (HR) a virtuálne bezbolestne (SHR) odstraňovanie nežiaduceho ochlpenia, môže byť však nasadený aj na ošetrenie benígnych cievnych porúch (benign vascular) , pigmentových lézii použitý v  LaserBlanche režime (LB).  Vďaka jeho malej hmotnosti  a ergonomickému tvaru je štandartným nástrojom.  

 

 

 

 

 

 
   
   
  Nástavec:   Kompaktná hlavica "SPEED 810nm"
Energia :   max 120 J  
Vlnová dľžka :   810 nm  
Opis :
  Výkonný rýchly nástavec so zväčšenou aplikačnou plochou 2cm2 – 20x10mm, oproti Compactu zvláda ošetriť tú istú plochu 2x rýchlejšie, v hlavici je priamo zabudovaný 810nm diódový laser, max  výkon 120J/cm2 možnosť  práce v HR, SHR  režime.  Elektrické chladenie aplikátora nástavca až do 4°C (nastaviteľné). Primárne je nástavec  predurčený najmä na vysoko efektívne (HR) a virtuálne bezbolestne (SHR) odstraňovanie nežiaduceho ochlpenia, môže byť však nasadený aj na ošetrenie benígnych cievnych porúch (benign vascular) , pigmentových lézii.  

 

 

 

 

 

 
   
   
  Nástavec:   Alex 755nm
Energia :   max 120 J  
Vlnová dľžka :   755 nm  
Opis :
 

Hlavica  s aplikačnou plochou 1,5cm2 – 15x10mm, v hlavici je priamo zabudovaný alexandritový755nm diódový laser. Max výkon 120J/cm2, povaha vlnovej dĺžky lasera ho predurčuje na veľmi efektívne zákroky  pri pacientoch s typom pokožky I alebo II a svetlých chĺpkoch, je taktiež účinný pri jemnom ochlpení .  Lúč je absorbovaný podkožným melanínom, pravé vďaka 755nm vlnovej dĺžke.  Možnosť  prace v HR, SHR aj LB režime.  Elektrické chladenie aplikátora nástavca až do 4°C (nastaviteľné).  Primárne je nástavec  predurčený najmä na vysoko efektívne (HR) a virtuálne bezbolestne (SHR) odstraňovanie nežiaduceho ochlpenia, môže byť však nasadený aj na ošetrenie benígnych cievnych porúch (benign vascular) , pigmentových lézii použitý v  LaserBlanche režime (LB).

Alex 755nm sa odporúča v kombinácií s 810nm hlavicou, na ukončenie ošetrenia (odstránenie zostávajúcich jemných chĺpkov).
 

 

 

 

 

 

 
   
   
  Nástavec:  

NIR "Body"

Výkon :   do 100W  
Vlnová dľžka :   1300 nm  
Opis :
 

Výkonná NIR hlavica s aplikačnou plochou  až 18 cm2, v hlavici je priamo zabudovaný zdroj IR  (infra červeného) žiarenia s maximom v oblasti 1300nm a výkonom až 100W. Určený na celotelový ohrev tkaniva a rýchly skin tightening.  Kontinuálna in-motion prevádzka v CW móde

 

 

 

 

 

 

 
   
   
  Nástavec:   NIR "Face"
Výkon :   do 35W  
Vlnová dľžka :   1300 nm  
Opis :
  Hlavica s aplikačnou plochou 6.4 cm2, v hlavici je priamo zabudovaný zdroj IR žiarenia s maximom v oblasti 1300nm a výkonom max 35W. Určený na rýchly skin tightening v oblastiach najmä tvare. Kontinuálna in-motion prevádzka v CW móde.  

 

 

 

 

 

 
   
   
  Nástavec :   Facial tip
Opis :   tvárový nástavec na hlavice, aplikátor konvertuje väčšiu plochu na tip s povrchom 1cm2, vďaka nemu je možné ošetrovať aj malé ťažko dostupné plochy, napr. oblasť nad alebo pod nosom.